Xposed - Xposed Installer - Moduły Xposed

Wymagany root.

Witam serdecznie.

Bardzo ważne:
Nie jestem w stanie teraz opisać wszystkiego co potrafią wszystkie moduły ale mogę was zapewnić, że jest ich dużo i można dużo zmienić. Przezroczysty panel powiadomień razem z kafelkami, genialne animacje przejść (wszędzie), rozszerzone menu restartu, menadżer aplikacji, które startują razem z startem androida i wiele, wiele więcej. Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

1. Co to jest w ogóle ten Xposed Installer i po co mam to instalować ?
- Jest to menadżer modułów xposed dzięki, którym można dodawać "wodotryski" do naszych systemów. Przede wszystkim modyfikacje znane nam z patchy, które instalujemy np. przez recovery.

2. Jak to zainstalować żeby działało jak ta lala ?
- Instalujemy apk z linku na samym dole wątku. Następnie odpalamy i wchodzimy w menu "Framework". Klikamy "Zainstaluj lub uaktualnij". Po tym procesie najlepiej uruchomić ponownie telefon jeśli od razu po instalacji plików nie zaproponuje nam tego program. Obojętnie czy zrobicie Soft Reboot czy normalny restart systemu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, program powinien tak wyglądać po zainstalowaniu wymaganych plików:

3. Jak pobrać moduł ?
- Mamy dwa sposoby. Pierwszy to taki, ze ściągamy sobie moduł z sieci i instalujemy jak każdy inny program. Drugi zaś sposób to wyszukanie modułu w menu "Pobierz" i zainstalowanie go. Na screenshotach wybrałem pierwszy z brzegu. Jak pobierzemy moduł to obok przycisku "Pobierz" pojawi nam się przycisk "Instaluj". Każdy moduł ma swój opis i jest w nim napisane na jakim systemie będzie funkcjonował jeśli jest on napisany specjalnie dla jakiejś wersji Androida.

4. Dobra, teraz gdzie te modyfikacje i jak się ich używa ?
- Każdy pobrany moduł musi zostać uprzednio aktywowany w menu aby jego funkcje zaczęły działać. Przykład, moja lista modułów oraz screenshot z modułu Wanam Xposed, który oferuje bardzo dużo modyfikacji wyglądu i funkcjonowania systemu. Podobne funkcje posiada też widoczny na liście XBlast, który oferuje np. funkcje Gesture Anywhere czyli gesty gdziekolwiek za dotknięciem magicznego miejsca (zdefiniowanego przez nas). Prawie kazdy modul wymaga miękkiego restartu lub ponownego uruchomienia systemu.

5. Jak aktualizować te nieszczęsne moduły ?
- Aktualizacja przebiega dość wygodnie. Po otwarciu Xposed Installer, pod menu "Pobierz" pojawi się zielony napis, który nam sygnalizuje, że jeden z naszych modułów doczekał się aktualizacji. Wystarczy wejść w "Pobierz", odnaleźć go (również będzie zielony napis) i zaktualizować takim samym sposobem jak się instaluje na "świeżo". Przy każdym module można przytrzymać palec i wyskoczy menu z opcjami odpalenia modułu, pobraniem/aktualizacjami, wsparciem, informacjami oraz przyciskiem deinstalacji.

6. Jak odinstalować moduł lub cały Xposed Installer ?
- Odznaczamy "ptaszek" przy module, przytrzymujemy na nim palec i wybieramy Uninstall.
- Aby odinstalować Instalator, wchodzimy w "Framework", klikamy na "Odinstaluj i przywróć systemowe procesy" i na koniec odinstalowujemy samą aplikacje.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link do strony autora gdzie znajdziemy link do najnowszego instalatora

Link do wątku gdzie można znaleźć najnowsze wersje (też beta) oraz można zadawać pytania odnośnie Xposed Installer znajdziemy tutaj:

>>>[Tylko zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą widzieć tą zawartość. ]<<<

Miłego modyfikowania !

Wszystkie zrzuty pochodzą z mojego S3, 4.3.