Lista tagów użytkowników

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie Power Bank Green Cell PB36 10000mAh

Power Bank Green Cell PB36

Będąc w podróży bardzo często nie mamy dostępu gniazdka, a większość posiadaczy smartfonów dobrze wie, że bateria starcza często na mniej niż 24 godziny. Naprzeciw wychodzą producenci Power banków – przenośnych baterii. Jednym z takich urządzeń jest Green Cell PB36-Sr. W zestawie poza samą baterią jest także kabel usb z popularnymi wtyczkami (micro USB, złącze Lightning oraz stare 30-pinowe złącze do urządzeń mobilnych apple).

Sam Power Bank ładowany jest przez micro USB (można użyć dołączonego kabelka) przez około 7 godzin do pełnego naładowania. Na poczet testu wydłużyłem czas do 9 godzin, aby być pewnym całkowitego naładowania.

Wyposażony w dwa porty wyjściowe jest w stanie równolegle ładować dwa urządzenia. Brakło równoległego ładowania i rozładowywania, jednakże nie jest to standardem, więc próżno szukać tej opcji u większości podobnych produktów.

Jedno z wyjść zapewnia do 1A przy 5V, drugie 2,1A. Testy pokazały, że wyjście 1A może maksymalnie zapewnić „tylko” 700mA prądu ładowania. Drugie wypadło podobnie i z 2,1A otrzymujemy około 1500mA. Ładując dwa telefony na raz musimy się także liczyć z małych spowolnieniem.

Lepiej wypadła próba faktycznej pojemności. Producenci przebijają się niejednokrotnie z wypisywaniem „tysięcy” mAh. W rzeczywistości często otrzymujemy nawet nie połowę tego stanu. Green Cell zgodnie z nadrukiem powinien mieć 10000mAh. Testy pokazały, że pojemność wynosi około 7800 mAh. Jest to całkiem niezły wynik jak na produkt z tej kategorii cenowej. Przykładowo pozwala to na naładowanie Samsunga Galaxy S6 około 3 razy, iPhona 6Plus trochę ponad 2 razy itd. Ten pierwszy będzie się ładował w przybliżeniu 2 godzin, drugi około 4 godzin.

Wygląd baterii ma drugorzędne znaczenie, ale na tym polu Green Cell wypada całkiem nieźle. Delikatna faktura obudowy poprawia przyczepność przez, co Power Bank nie ślizga się po leżąc na stole.
    Podsumowując jest to ciekawa propozycja dla osób, które szukają dość pojemnego produktu, jednakże nie potrzebują pełnej szybkości ładowania urządzenia. Od siebie dodam, że "Błyskawiczna wysyłka 24h", która reklamuje Green Cell to naprawdę 24h. Paczka była następnego dnia.

Link do testowanego Power Banku: [Tylko zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą widzieć tą zawartość. ]
    Dziękujemy firmie [Tylko zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą widzieć tą zawartość. ] za udostępnienie sprzętu do testu.
    Ostatnio edytowane przez alien ; 08-06-15 o 19:28

Rekrut

cze 2015
    Telefon
    Nexus 6
    Wspomniany
    0 Post(y)
    Tagowany
    0 Temat(ów)
    Poziom reputacji
    10
    (10p.)

Domyślnie Odp: Power Bank Green Cell PB36 10000mAh

Jak sprawdziłeś pojemność power banka? Wiesz o tym, że nominalna wartość podana jest dla napięcia ogniw (3,6/3,7V), natomiast rzeczywista mierzona jest dla prądu wyjściowego (5V)? Część energii traci się na przetwornicy. Z jakich narzędzi korzystałeś? Ja mam mojego Xiaomi, w którym ma być teoretycznie na wyjściu 5V i 2,1A, natomiast jest 5,3V i 1,9A, co daje podobną wartość.

@[Tylko zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą widzieć tą zawartość. ]
    Witaj,
    część energii faktycznie jest tracona dlatego mierzyłem w dwojaki sposób.
    Pierwszy to po prostu ładowanie telefonu o znanej pojemności.
    Drugi to rozładowanie go przez zestaw odbiorników (wiatraczków 5V) z podłączeniem go do miernika podłączonego do kompa i tam był zapis przepływu prądu -> pojemność.
    Wyniki były bardzo bliskie siebie dlatego pomiary były miarodajne.

"prądu wyjściowego (5V)" - prąd się podaje w amperach...

A co do podawania pojemności przy 3,5-3,7V to tak jak podawanie wypłaty brutto. Nikogo nie interesuje ta liczba. Nią się nie ładuje telefonu jak słusznie zauważyłeś, bo każdy telefon wymaga 5V albo coś około tego.

Feel freedom
    Awatar Rector Orbis

kwi 2010
    Sieć
    T-Mobile
    Telefon
    Samsung Galaxy S7 Edge
    FW
    G935FXXU1DQD7
    Poziom reputacji
    9815
    (9815p.)

Warto zaznaczyć, że prąd ładowania zależy też od urządzenia, w przypadku androida od kernela.
    Na przykład podam LG G2 z technologią Quick Charge autorstwa Qualcomm.
    Prąd ładowania na domyślnym kernelu wynosi 1.6A.
    Na modowanym kernelu ze skryptem Fast Charge możemy udźwignąć 2A.
    Czyli ładowarka da nam tyle, ile telefon będzie od niej wymagał przy aktualnej konfiguracji.

Podsumowując, port 2.1A może dać nam 2.1A, jeżeli urządzenie jest przystosowane do obsłużenia takiej wartości, jeżeli nie, to da nam maksymalnie tyle ile wymaga urządzenie.
    Domyślam się też że port 1A jest przystosowany do urządzeń apple, gdzie szybkość ładowania zależy od mocy, czyli WATÓW jaką dysponuje ładowarka. Dlatego podczas testu mógł dać niższe wartości.

Green Cell zgodnie z nadrukiem powinien mieć 10000mAh. Testy pokazały, że pojemność wynosi około 7800 mAh.
    Autorze, proszę nie zapomnij o tym, że 100% energii fizycznie nie może być przekazane do urządzenia, akumulator ma faktyczną wartość 10000mah, lecz część energii jaką posiada zamienia się w energię cieplną. Żadna bateria która ma określoną wielkość nie jest w stanie przekazać 100% posiadanej wartości, to fizycznie nie możliwe, musielibyśmy użyć nadprzewodników do czegoś takiego.

@[Tylko zarejestrowani i aktywni użytkownicy mogą widzieć tą zawartość. ]

Witaj,
    testowałem prąd ładowania nie tylko jako szybkość ładowania telefonu, ale także jako maksymalny prąd jaki może zostać pobrany z Power Banku przy 5V (czytaj #3). Właśnie po to, żeby nie było wątpliwości.

Również pojemność testowana była w dwojaki sposób (#3), aby uniknąć niepotrzebnych nieścisłości. Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę o stratach, jednakże piszę o "faktycznej" pojemności jako o wielkości, którą mogą się sugerować potencjalni kupcy produktu. Testowałem nie tylko iPhonem, ale także Galaxy tab 4, który "pociągnie" 2.1A bez problemu i wynik "pojemności" był bardzo zbliżony. A 10k mAh nie mówi Ci prawie nic podczas zakupu, a 7800 mAh już tak, bo wiesz ile razy możesz naładować swoje urządzenie.

Jeżeli masz jakieś sugestie co do sposobu testowania, aby był bardziej miarodajny albo co jeszcze mógłbym dodać to proszę o informację. Zmierzyłem wszystkie wartości jakie interesowałyby mnie jako potencjalnego kupca Power Banku.

Pozdrawiam

Feel freedom
    Awatar Rector Orbis

kwi 2010
    Sieć
    T-Mobile
    Telefon
    Samsung Galaxy S7 Edge
    FW
    G935FXXU1DQD7
    Poziom reputacji
    9815
    (9815p.)

Bez modyfikacji softu urządzenia nie będą obsługiwać takich wartości ładowania jak 2.1A, wartości te specjalnie są obniżane domyślnie, by uniknąć przegrzewania się urządzenia, bądź nawet zepsucia, gdy ktoś gra w wymagającą grę jednocześnie ładując telefon, nie trudno by było o plamę na ekranie żółtą lub spalony układ.

Zaznaczyłem tylko, że kiedy kernel będzie posiadał skrypt na większe wartości, wtedy je obsłuży. Nie spotkałem urządzenia, które domyślnie to obsługuje, nawet gdy wspiera technologię quick charge.

Warto zaznaczyć też że raz będzie to faktyczne naładowanie 7800 mAh, a raz 8000, a raz 7600. Zależy w jakich warunkach będzie ładowane.
    Myślę że power bank ten jest bardzo dobrym sprzętem, wszystkie tanie power banki nie umywają się do tego, godny polecenia

7. Następujący użytkownicy podziękowali Rector Orbis za ten post przez Tapatalka:

Racja, jednak traktuj recenzję jako punkt odniesienia, a nie testy w warunkach laboratoryjnych (bo tam nawet jest o wiele więcej czynników wpływających na pojemność)...

kiedy kernel będzie posiadał skrypt na większe wartości
    Prąd mierzyłem nie tylko telefonem, ale także prostym układem elektronicznym, dlatego to co może wyciągnąć telefon, a to co może dać power bank to dwie różne rzeczy. Nie interesowałem się zmianą kernela, ale co do przegrzewania racja. Większość telefonów robi się delikatnie ciepła podczas ładowania, nie mówiąc jak się zacznie go używać intensywniej podczas tego procesu.